Blog Lupefoto

Rodinné focení venku

Rodinné focení venku v lese

Nejsme velkými fanoušky používání angličtiny v češtině. Ale pro některé anglické výrazy se hledá česká alternativa jen těžko. Naše motto we keep memories přesně vystihuje, co je naším cílem. České uchováváme vzpomínky nebo volněji pomůžeme vám nezapomenout, zní tak trošku pohřebně :). V optimističtějším případě jako motto pro kronikáře.

Exteriérové focení – storytelling

Když se na sociálních sítích zahraničních fotografů začaly objevovat fotky s trefným označením storytelling, nadchly nás. Je jen otázkou času, kdy se rodinné focení venku v tomto stylu stane trendem i u nás. A kdo jiný, než my fotografové, by vás měl seznamovat s možnostmi, které focení rodin nabízí?


Kdo je fotograf storyteller

Od profi fotek se dnes očekává mnohem více, než v minulosti. Zaznamenat pouze to, jak vy a vaše rodina vypadáte, už zdaleka nestačí. To si můžete díky dostupnosti digitální techniky a foťáku v každém chytrém telefonu zaznamenat sami. A faktem je, že většinu lidí focení prostě baví :). Jaký je tedy důvod k investici do služeb profesionálních fotografů?

Rodina při rodinném focení venku

Profesionální technika, znalost řemesla, zkušenosti s focením i s lidmi, znalost práce se světlem, cit pro barvy,… Jsou samozřejmostmi, které odprofíka očekáváme automaticky.

Jako přidanou hodnotu vnímáme schopnost fotografa dostat do fotek příběh rodiny před jeho objektivem. Fotograf storyteller umí s citem režírovat scénu před objektivem tak, aby na fotkách plných přirozenosti a emocí nebyla jeho přítomnost vůbec znát.

Rodina vyfocená venku v přírodě

Proč režírovat, když jde o přirozenost

Protože rodinná fotografie není o náhodě. Na to, aby výsledek nerušilo nehezké prostředí, neovlivňovalo špatné světlo a fotky dávaly kompoziční smysl, se režie někoho se zkušenostmi obrovsky hodí.

Vhodné lokality a ideální prostředí

Hodně záleží na vašich očekáváních a na tom, co je pro vás typické. Jde o příběh vaší rodiny a prostředí ho může perfektně dotvářet. Storytelling se dá fotit v přírodě, ve městě i u vás doma. Šikovný fotograf je schopný “vymáčknout” příběh díky konceptu i z focení v ateliéru. Naší rodině je z uvedených možností nejbližší příroda. Jednoduše proto, že nám je blízká i v životě. Cesty, horizonty, kopce, les, řeky a jezera. Na fotkách je dostatek prostoru pro prostředí, které dodá fotkám atmosféru. A to nás baví :).

Rodinné focené venku při východu slunce

Pro koho storytelling je

Pro kohokoliv, kdo si nedovede představit, že ho bude fotograf nutit dívat se do objektivu a vyžadovat od něj “sýýýýr”. Pro kohokoliv, kdo je přesvědčený, že má moc živé děti na to, aby během focení vydržely na jednom místě. Pro ty z vás, kteří věří, že se dá do fotek dostat i to, co dělá vaši rodinu jedinečnou. Storytelling je super i pro rodiny se staršími dětmi a pro početnější rodiny.

Co na sebe

Nejde o to vystřídat pět tutu sukýnek a zaznamenat všechno, co vašim dětem sluší. Časté převlékání děti prudí a pro fotografa, který je schopný děti dostat na vlnu přirozenosti a tam, kam potřebuje, je věta: „Super, pojďme na další variantu oblečení”, noční můrou a jistotou, že může začít znovu. Jde o vzkaz vašim dětem, o opravdovost toho, proč jsme se rozhodli být rodiči. Jedna varianta oblečení pro každého proto úplně stačí. Každý fotograf vám ve výběru oblečení rád pomůže. Případně oblečení zajistí. Zjednodušeně napsáno – oblečení by vás mělo jako rodinu spojovat, ne naopak. Jednoduché vzory, pastelové barvy, tón v tónu, struktury, které se k sobě hodí. To vše zajistí vkusný výsledek, který dovolí vyniknout osobnosti každého z vás a tomu, co dělá vaši rodinu rodinou.

Projděte si portfolia fotografů na českém trhu a pokud vás storytelling baví a objevíte ho u kohokoliv v nabídce, rezervujte si termín s dostatečným předstihem, ideálně okamžitě. Díky tomu vám bude fotograf schopen nabídnout termín v atraktivním ročním období a v ideální denní době, protože světlo hraje v tomto případě obrovskou roli.

bráchové při focení venku v přírodě

Na závěr vkládáme pro vaši představu a inspiraci dva odkazy na práce fotografů, kteří jsou v tomto oboru ve světě špičkami.

https://www.stormysolis.com/

https://myfourhensphotography.com/


V příštím článku na toto téma navážeme a popíšeme rozdíly mezi stylizovanou portrétní newborn fotografií a newborn focením ve stylu lifestyle, který je také storytellingem.

výsledek rodinného focení venku

Zaujaly vás fotky a jste pro rodinné focení venku rozhodnuti?

zde:

https://www.lupefoto.cz/kontakt

si můžete rezervovat svůj termín, rádi vám napíšeme podrobnosti a doporučení :).

Menu